KURUMSAL

Temel ilkemiz, müsterilerimize kalite ve orjinal standardlarda ürün saglayarak, sektörümüzdeki öncü ve belirleyici niteligimizi korumak ve devam ettirmektir.

M.Nedim KIRIKOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

chairman

HAKKIMIZDA

Ana faaliyet konumuz ISUZU kamyon, kamyonet, pickup ve otobüslerin Yedek Parça şatışı olmakla beraber, MITSUBISHI ve HINO Ticari Araçlar içinde Yedek Parça temini yapmaktayız. Ürünler sayfamızdan distribütörlüğünü ve şatışını yaptığımız marka ve ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bununla beraber distribütörlüğünü ve şatışını yaptığımız ürünlerde müşteri odaklı çalışmalarımızda mevcuttur. Farklı araç ve modeller için Yedek Parça İthalatı yapmaktayız. İthiyaçlarınıza uygun çalışma yapmak için bizimle irtibata geçiniz.

TARİHÇE

Firmamızın temelleri ilk olarak 1966 yılında İstanbul’un Kadıköy Semtin’de Oto Nedim olarak A.Sefai KIRIKOĞLU tarafından atılmıştır. Firmamız Otomotiv Sektörüne her çeşit oto elektrik aksamı pazarlama ve satışı ile adım atmıştır. Aynı sene içerisinde firmamıza M.Nedim KIRIKOĞLU’ da katılmıştır. 1982 yılında firma kurucumuz A.Sefai KIRIKOĞLU’nun vefatı üzerine firma yönetimi M.Nedim KIRIKOĞLU’na geçerek el değiştirmiştir.

Firmamızda oto elektrik aksamı pazarlama ve satışı 2 sene daha devam ettirilmiştir. Firmamıza gelen değişik talepler doğrultusunda, oto yedek parça sektörüne giriş yapılmasına karar verilmiş, ve ilk adım olarak, Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ile 1984 yılında Isuzu Yetkili Yedek Parça Satış Bayiliği için sözleşme yapılmıştır. Böylelikle, firmamız OTO NEDİM adı altında Japon Oto Yedek Parça Sektörüne Isuzu araçları ile merhaba demiştir. Firmamız oto yedek parça sektöründe 6 sene boyunca yetkili yedek parça bayiliği ile tecrübe edindikten sonra dünya pazarına açılabilmek, ithalat ve ihracat imkanlarını değerlendirmek ve ürün yelpazesini genişletmek için 1990 yılında yetkili bayilikten ayrılmış, 2 seneye yakın yapılan çalışmalar sonucunda 1992 yılında ise Acar Makina ve Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi İstanbul’un Üsküdar semtinde kurulmuştur.

Daha rahat bir stok kontrol, sevk kontrol ve idare için Temmuz 2002 de Ümraniye’de, Keyap Sitesi içinde bulunan işyerine taşındık. Ulaşım ve sanayi sitelerine yakınlığı açısından İstanbul’un Anadolu yakasının gözde yerlerinden bir tanesi haline gelen KEYAP Sitesi içerisinde faaliyetlerimize Nisan 2008 yılına kadar sürdürdük. Geçen bu 6 senelik zaman zarfı içinde firmamız bünyesine katmış olduğu yeni ürünler, markalar ve distribütörlükler ile beraber, bünyemize katmak istediğimiz yeni çalışma alanları ve kendimizi uluslararası alanda daha prestij hale getirmek için aynı site içinde yer alan kendi binamıza taşınma kararı aldık. Hızlı bir şekilde başladığımız inşaat ve modernizasyon çalışmaları neticesinde Temmuz 2008 yeni binamıza taşındık. Faaliyetlerimizi gelişen hızımızla devam etmekteyiz.

HİZMETLERİMİZ